Pomiary na maszynie pomiarowej

Potrzebujesz coś zmierzyć? Sprawdź jakie pomiary możemy dla Ciebie wykonać

Firma DEFCOM specjalizuje się również w wykonywaniu usług pomiarowych, w tym precyzyjnego pomiaru detali na maszynie współrzędnościowej. Jest to nowoczesna metoda wykorzystywana do pomiarów różnego rodzaju elementów o złożonych i niestandardowych kształtach, których nie można zmierzyć przy użyciu standardowych urządzeń pomiarowych. Charakteryzuje się ona bardzo dużą dokładnością, co jest szczególnie przydatne przy dokonywaniu pomiarów całych serii, uwzględniając przy tym nawet najdrobniejsze detale. Dzięki użyciu tej technologii możemy dokonać również kontroli wymiarów oraz odchyłek położenia i kształtu detalu już na etapie wykonywania prototypów, jak również produkcji seryjnej, a także przygotować profesjonalne raporty pomiarowe uwzględniając przy tym wszystkie wymagania naszych klientów.

Doświadczenie

Zdajemy sobie sprawę, że w usługach pomiarowych najważniejsze są precyzja i dokładność, a także powtarzalność, szczególnie jeśli dokonujemy pomiarów całej serii elementów. Dlatego nawet przy zastosowaniu najnowszych technologii bardzo istotne jest doświadczenie operatorów maszyn. Nasza załoga może poszczycić się wykonywaniem dużej liczby projektów pomiarowych, a stale rosnące grono klientów firmy DEFCOM świadczy o tym, że każdy z nich został wykonany z należytą precyzją i zgodnie z wymaganiami naszych partnerów.

Pomiary chropowatości

Zajmujemy się także dokonywaniem pomiarów chropowatości powierzchni, dzięki którym możliwe jest monitorowanie procesu produkcji i wprowadzanie ewentualnych korekt w przypadku przekroczenia założonych wcześniej tolerancji. Określenie jakości powierzchni to niezwykle istotny element procesu produkcyjnego, szczególnie przy użyciu narzędzi skrawających i obrabiarek, stąd wykonanie dokładnego pomiaru chropowatości i jego późniejsza kontrola jest bardzo ważne. W firmie DEFCOM zdajemy sobie z tego sprawę, stąd w szerokiej gamie naszych usług znalazło się również dokonywanie tego typu pomiarów.